ÖNCÜ EĞİTİM KURUMLARI

24 yıllık tecrübesiyle Öncü Eğitim Kurumları, 1998’de Öncü İlköğretim ve Ana Okulu olarak Düzce’de eğitim-öğretim hayatına başlamıştır. Kuruluşundan bir yıl sonra, önce Marmara Depremi sonra Düzce depremini yaşayarak eğitimine kendi binasında devam eden tek okul olma özelliğine sahip olan Öncü,2000 yılında Anadolu Lisesi, 2006 yılında Fen Lisesi’ni bünyesine katmıştır.

Öncü Eğitim Kurumları; gerek kullanıcı kapasitesi gerekse içerdiği sosyal tesisler bakımından sadece Düzce’de değil bölgede de örnek gösterilecek nitelikte bir eğitim tesisidir. Okul yerleşkesi 45 dönümlük bir arazi üzerine inşa edilmiştir. Yerleşkede;  Spor Salonu, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Tenis Kortları, Basketbol, Voleybol ve Halı Sahaları, 500 kişi kapasiteli Konferans Salonu, Okul Kafeteryası, okul Yemekhanesi ve yeşil alanlar bulunmaktadır. Kurumumuz, her türlü gereksinime yanıt verebilecek fiziki donanım, alt yapı ve sosyal tesisleri ile öğrencilerimize anaokulundan başlayarak ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde kapılarını açmaktadır.

Düzce’nin en köklü okullu olan Öncü Eğitim Kurumları, eğitim öğretime başladığı ilk günden bu yana birçok alanda ödül kazanmıştır: İzmir Eğitim Bilim Olimpiyatlarında Fizik Dalında Olimpiyat 1.liği, Uluslararası Busef Proje Yarışmasında Fizik Dalında Dünya 1.liği, TÜBİTAK İstanbul Asya Bölge Yarışmasında Matematik Dalında Bölge 1.liği, Ulusal Fen Bilimleri Ve Uzay Teknolojileri Prototip Yarışmasında Biyoloji Dalında Yılın Genç Araştırmacısı Ödülü, İzmir Eğitim Bilim Olimpiyatlarında İlköğretim 1-5 Kategorisinde Dünya 1.liği, Ulusal İnepo Çevre Proje Olimpiyatında Fen Ve Teknoloji Dalında Türkiye 3.lüğü, Ulusal Fen Bilimleri Ve Uzay Teknolojileri Prototip Yarışmasında Fen Ve Teknoloji Dalında Türkiye 2.liği ve bunların yanında edebiyat, spor ve güzel sanatlar kategorilerinde de çeşitli ödüller almıştır.

Öncü Eğitim Kurumları, 2005 yılında o zamanın Başbakanı olan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, o dönemin Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik gibi bürokratları kurumuzun Egemen Konferans Salonu’nda ağırlamış, eğitime verdiği önemi okula davet ettiği Üstün Dökmen, Doğan Cüceloğlu, Şeref İzgören, Cihat Şener gibi eğitimcilerle kanıtlamış, Düzce halkına da önemli şahsiyetlerle buluşma imkânı sağlamıştır.

Öncü Eğitim Kurumları; eleştirel düşünebilen, etkili iletişim kurabilen, yaratıcı, yeni teknolojileri kullanabilen, yeni bilgiler üretebilen ve projeler hazırlayabilen nesiller yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Kurumumuz; öğrencilerimizin üniversiteye giriş sınavlarında elde ettikleri başarılar ve Türkiye’nin en seçkin üniversitelerine her yıl kazandırdığı öğrenci sayısıyla da ayrıcalıklı bir konuma sahiptir.

Kurumumuz öğrencileri, öğretmenleri, veli ve çalışanları ile sürekli büyüyen ve gelişen bir ailedir.